Juuni algusega alustab Vabatahtlik Reservpäästerühm taas valvehooaega Aegna saarel. Vabatahtlikud päästjad on saarel kolmel suvekuul kui Tallinnast Aegnale on avatud püsiv laevaühendus ning saart külastab suurim hulk turiste.

Samaaegselt liinilaev Vesta sõitudega Aegnale algas ka Vabatahtliku Reservpäästerühma valvehooaeg saarel. Vabatahtliku Reservpäästerühma ülesanne Aegnal on anda saare elanikele ja külalistele vajadusel esmaabi, hoida silm peal saare tuleohutusel, reageerida õnnetustele ning jagada ohutusalast infot, nõu ja abi.

„Oleme Aegnal reageerinud väga erinevatele sündmustele, alates vales kohas süüdatud lõkkest kuni lahtise jalaluumurruni. Kus on inimesi, seal ka juhtub, kuid selleks olemegi Aegnal meie, et kiirelt aidata ja vajadusel abi kutsuda,“ sõnas Vabatahtliku Reservpäästerühma juhatuse liige Kristo Kannik.

Igal aastal külastab Tallinna Kesklinna linnaosa alla kuuluvat looduskaunist Aegna saart aina rohkem inimesi. Kesklinna vanema kohusetäitja Anu Aus kinnitas, et tänu vabatahtlike päästjate tegutsemisele saarel pole sealsete elanike ja hooajaliste külastajate ohutuse pärast muret. „Oleme kohapealsete oludega käinud tutvumas ja teame, et reservpäästerühm teeb väga tubli tööd. Nende valmisolek 24/7 abi anda loob saarel olijaile nii vajaliku turvatunde,“ märkis Aus.

Aegna vabatahtlik päästepunkt asub sadamamajas ning valve kestab 1. juunist 31. augustini. Vabatahtlik Reservpäästerühm valvab Aegnal juba alates 2003. aastast. Lisainfot Aegna saare kohta leiab Tallinna kodulehelt: http://tallinn.ee/aegna.

Abi kutsumiseks helista hädaabinumbrile 112!