Põhja-Eesti vabatahtlikke maa- ja merepäästjaid koondav Vabatahtlik Reservpäästerühm (RPR) kutsub liituma aktiivseid inimesi, kel teiste aitamine on veres ning kes soovivad anda oma panuse ühiskonna ohutuse ja turvalisuse suurendamisse.


Vabatahtlik Reservpäästerühm reageerib Päästeameti kutsel lisajõuna suurtele sündmustele ning Politsei- ja Piirivalveameti kaasamisel kadunud inimeste otsingutele. Samuti tegutseb Vabatahtlikus Reservpäästerühmas Eesti teadaolevalt ainuke vabatahtlik logistikakomando, mis aitas näiteks COVID-kriisis meditsiini- ja hoolekandeasutustele desoaineid ja kaitseriietust laiali vedada. Aastaringselt toetab logistikakomando pikematel päästesündmustel päästjaid kohapeal toitlustuse ja varustusega. Samuti saab Vabatahtliku Reservpäästerühma ridades koos kutselise komandoga ühisvalveteenistuses osaleda. Vabatahtlikul Reservpäästerühmal on ka otsingukoerte grupp.

Üks suuremaid Vabatahtliku Reservpäästerühma ettevõtmisi on igasuvine Aegna valve. Koostöös Päästeameti ja Tallinna linnaga valvab Vabatahtliku Reservpäästerühma komando juunist augusti lõpuni Aegna saarel, hoides silma peal kauni saare külaliste ja looduse ohutusel ja turvalisusel, tehes ennetustööd, andes vajadusel esmaabi ja reageerides merepäästekutsetele.

Vabatahtliku Reservpäästerühma tegemistest ja sellest, kuidas liituda, saab rohkem teada infotunnis, mis toimub 14. aprillil kell 18. Seoses koroonakriisiga toimub infotund veebi vahendusel.

Link infotunnile asub SIIN 

Vabatahtlik Reservpäästerühm tegutseb Tallinnas ja Harjumaal ning rühmal on ligi 200 liiget. Lisainfot leiab kodulehelt www.rpr.ee.

Kontakt:
info@rpr.ee
+372 561 1005