RPR osutas oma abikäe vanale partnerile Triathlon Estoniale ning saatis vetelpääste- ja esmaabimeeskonna 14. augustil üritusele Triathlon Estonia 2021. Tegu on Baltimaade ainsa täispika triatloniga, mis toimus seekord Jõgevamaal, Jõgeva vallas Kuremaa järvel.

Vee peal olime abiks kummipaadi, SAR päästepaadi ja SUP-lauaga, esmaabi poolelt oli valves kolmeliikmeline meeskond.

RPR-i vetelpäästjad ootasid triatlonil osalejaid stardis juba kell 8, mil võistlustulle sukeldusid täispika triatloni võistlejad. Kokku julgestati kuute erinevat ujumisdistantsi. Ilm oli heitlik, kiskudes lained üles vahetult enne nii mõnegi ujumisdistantsi algust, sekka hoovihma ja päikest. Võistlejad olid väga visad – keegi ei katkestanud, keegi ei vajanud meditsiinilist sekkumist, keegi ei soovinud SUP-laual või paadis hinge tõmmata. Nii kujuneski RPRi vetelpääste meeskonna peamiseks ülesandeks ujumisraja üldala ja ujujaid jägida. Kõvale tuulele ei pidanud vastu küll mõned rajamärgistused, püüdes enneaegselt kaldale ujuda, aga see probleem leidis kärmelt lahenduse.

Esmaabi meeskonda paluti appi alates üheksast hommikul. Esimene esmaabipunkti asukoht oli Laiusevälja kandis, kust möödus triatloni rattarada. Kell 16 lahkus triatlonilt kiirabibrigaad ja nende asemele liikus RPRi meditsiinipunkt finišiala värskenduspunkti kõrvale. Esmaabi meeskonnal oli kaasa võetud hulgaliselt termotekke alajahtunutele ja erinevaid sidemeid kõivõimalike vigastuste sidumiseks, kuid esmaabi ei vajanud seekord õnneks mitte ükski võistleja.