14 reageerivat otsingumeeskonda

Meie koerte üliedukas aasta on rikastanud otsingutele reageerivate tiimide hulka taas ühe meeskonna võrra! Juba ka viimastel otsingutel olete ehk kohtunud Helen Kommussare ja Qupiga. Soovime teile edukaid otsinguid ning põnevaid jätkuvaid treeninguid! Lisaks on meil muidugi ka 13 “vana kala” ehk juba kogenud reageerivat tiimi: Angela Tiivel ja Pärtel, Margot Luukas ja Nora ja Roosi, Piret Koor ja Taara ja Pudi, Liis Kraut ja Virsik, Marii Pikkoja ja Viksik, Marelle Kurvits ja Leona, Monika Rusing ja Minni, Marelle Muru ja Miia, Mari Tobias ja Lissu, Erki Muru ja Aadu ning Madis Kipper ja Billa. Otsingukoera treeningud ja eksamitel käimine aga ei ole ajutine tegevus. Kui koer saavutab vajaliku taseme sündmustele reageerimiseks, jätkub töö temaga vähemalt sama intensiivselt ka kuulekuse- ja lõhnatöö treeningutes. Samuti on meie koerajuhtidel kombeks end ka erinevatel eksamitel ja võistlustel regulaarselt proovile panna, et muudkui arendada keerulistes situatsioonides hakkama saamist ning tiimitööd enda neljajalgse kaaslasega.

Varingupääste 

Üks meie koerte teine põnev treeningvaldkond, mis rühma liikmetele võibolla nii hästi teada pole, on varingupääste. Kuigi õnneks ei ole Eestis just märkimisväärselt olukordi, kus tuleb inimesi rusude alt otsida, siis hea on teada, et meil selliseks olukorraks siiski head abimehed rühmas olemas. Tegelikult on RPR ja Päästeamet lausa sellealase koostöölepingu sõlminud ning meie koerajuhid teevad usinalt tööd, et enda koeri vastava atesteeringuga vormis hoida.

Tänase päeva seisuga on meil kokku lausa 9 koera, kes on jõudnud tasemele ning läbinud testid, mille alusel on neid võimalik kasutada inimeste otsimiseks rusude alt: Monika Rusing ja Minni, Mari Tobias ja Lissu, Angela Tiivel ja Pärtel, Margot Luukas ja Nora ja Roosi, Piret Koor ja Taara ja Pudi, Marii Pikkoja ja Viksik Marelle Kurvits ja Leona. Kusjuures sel aastal läbis üks tubli tiim – Margot ja Nora – Soomes ka varingupääste missioonivalmiduse testi. Test seisneb katastroofi olukorras otsingu taktika tegemisel, selle läbiviimisel ning mõistagi kannatanute leidmisel. Margot ise kommenteeris kogetut järgmiselt: “Meie oskused ja töömeetodid K9 SAR meeskonnana koos Noraga pandi proovile ligi 30 tundi kestnud testil! Seda peeti ja hinnati vastavalt INSARAG ja IRO MRT eeskirjadele sisaldades 5 otsingut , köie- ja märgistamisülesanded, laagriplatsi korrashoidu ja ka meeskonnatööd teistega. Olen väga rahul tulemuse ja meeskonnale saadud tagasisidega.”

 

 

 

Maailmameistrivõsitluste III koht

Käesoleva aasta eredaimaks sündmuseks koerainimestele jääb kindlasti Craiovas, Rumeenias FCI meeskondlike päästekoerte maailmameistrivõistluste III koht. Esimest korda osales nendel võistlustel ka Eesti meeskond ning saavutas MM-il Itaalia ja Hollandi järel kolmanda koha! Huvi korral saad ettevõtmisest ja kogetust lähemalt lugeda Eesti Otsingukoerte Klubi blogist