Maikuu esimesel nädalavahetusel korraldasime koostöös PPA-ga uutele liikmetele otsingu baaskoolituse. 

Päev algas koolipingis Nõmme komando koolitusklassis, kus tutvustati otsingute korraldamist RPR ja PPA vaatenurgast, tehti selgeks otsingu ja orienteerumise ABC ning räägiti koerte kasutamisest otsingutel. 
Praktiline osa viis koolitusel osalejad Tugamanni metsa, kus harjutati maastikuotsingut koerte ja ahelikuga ning kaardi, kompassi ja GPS abil maastikul liikumist ja staabiga side pidamist. 
Intensiivse koolituspäeva lõpetas orienteerumismäng, kus osalejad said äsja harjutatud tarkused kohe proovile panna.

Maa-ala otsing on RPR-i üks põhitegevusi. Reageerime PPA väljakutsetele, kus on põhjendatud vajadus kasutada otsingukoeri ja inimahelikku kadunud inimese otsimisel. RPR-i operatiivgruppi kuulub sadakond liiget, kes on lisaks vabatahtliku päästja- ja esmaabikoolitustele läbinud ka vastava otsinguväljaõppe. Lisaks on rühmas 26 koerajuhti ja 15 aktiivselt reageerivat elus inimese otsinguteks treenitud koera, keda on metsa- ja maastikuotsingutele kaasatud juba alates 2004. aastast.

❗️RPR ja otsingukoerte kaasamiseks tuleb võtta ühendust politseiga häirenumbril 112. Oleme valmis otsingutele reageerima 24/7.

Otsingu baaskoolitus 2023

Image 1 of 25

Fotod: Mihkel Rikas