Tehnilise pääste üksuse eesmärk on tegeleda suuremahuliste kriiside tagajärjel tekkivate inimkannatuste leevendamisega ja täita tühimik senises elanikkonnakaitse korraldamises.

Tehnilise pääste üksus ühendab endas üle Eesti peamiselt vabatahtlikke päästjaid, kes vastavalt oma teadmistele ja oskustele saavad panustada veelgi enam turvalisuse tagamisse. Eelmisel aastal alustas Päästeliit vabatahtlike kaasamise ja koolitamisega, mille tulemusel on tänaseks üksuse koosseisus enam kui sada koolitatud vabatahtlikku.

Päästeliidu juhi Piia Kallase sõnul ajendasid üksust looma üha sagenevad loodusõnnetused ja sõjalise ohu suurenemine. „Juriidiliselt on riigi ülesanne täna osaleda päästesündmustel kuni inimelud enam ohus pole. Pärast esmatasandi päästetöö lõppemist võtab olukorra lahendamise üle kohalik omavalitsus, kellel puudub sageli ressurss ja koolitatud inimjõud, et hädasolijaid piisavalt efektiivselt ja kiiresti abistada,“ ütles Kallas.

Kuula Päästeliidu juhi Piia Kallase tehnilise pääste üksuse tutvustust Kuku raadio podcastis: https://kuku.pleier.ee/podcast/kuku-parastlouna/176335 

Tekst ja fotod: Päästeliit