Novembrikuu viimasel nädalavahetusel tähistasime pidulikult Vabatahtliku Reservpäästerühma 20. aastapäeva, millest sai ühtlasi juubeliaasta avalöök. 
 

Väärikal juubeligalal heitsime pilgu minevikku ning vaatasime tulevikku, kus aina olulisemaks muutuvad kriisiks valmistumine ning elanikkonnakaitse.
„Oleme 20 tegevusaastaga koolitanud üle 400 RPRi liikme hädaolukorras hakkama saama, kes on omakorda kogukonnas ja lähedaste seas ohutussõnumit levitanud. Muutunud maailmas on muutunud ka vajadused ja nii hakkab ka RPR arendama kriisiks valmistumise ja elanikkonnakaitse tegevussuunda, et anda oma panus Eesti inimeste valmisoleku suurendamisse,“ sõnas oma avakõnes juhatuse liige Kristo Kannik.
Aastapäeva tähistamisel räägiti aga muustki kui tööst. Tervitussõnad ütles Päästeameti Põhja päästekeskuse juht Marko Rüü, samuti Päästeliidu nõukogu liige Toomas Sillamaa ning SA Haapsalu Hoolekandekeskuse juhataja Hanna-Brett Lepplaid – hoolekandekeskuses on RPR mitmel aastal heakorratalgutel käinud. Kohal olid ka RPRi heade koostööpartnerite esindajad Politsei- ja Piirivalveametist Tallinna Munitsipaalpolitsei Ametist ning Siseministeeriumist.
Samuti tunnustasime RPR tublimaid tegijaid aasta valvajast parima rühmakaaslaseni, ühtekokku kaheksa kategooriat.
„Hoolimata sellest, milliseks kujunevad reservpäästerühma ülesanded edaspidi, on kõige olulisemad inimesed, sest ilma meie liikmeteta poleks RPRi olemas. Olen väga tänulik kõigile Vabatahtliku Reservpäästerühma endistele ja praegustele liikmetele, kes on vabatahtlikuna enda aega ühiskonna heaks andnud ja olnud sellega osa millestki suuremast,“ ütles Kannik.
Fotod: Arno Mikkor

RPR 20. juubeligala

Image 1 of 23