Suve lõpp ja sügis on otsingukoerte jaoks nii võistluste kui otsingute osas kõige tihedam aeg. 

Rõõm on endiselt tõdeda, et meie koerad on väga heal tasemel ning koerajuhid motiveeritud, et ennast ja oma koera koolitada ja arendada igapäevaselt. Kokku tegid RPR-i koerajuhid erinevatel otsinguvõistlustel 46 starti, millest 36 sooritati positiivsele tulemusele.

8 uut koerajuhti

Sel aastal kasvas koerajuhtide arv jõudsalt – lisandus 8 koerajuhist Nublut! Neist kolm on oma koertega tänaseks ka juba RPR-is reageerivate koeratiimide nimekirjas. Kokku on meil seega lausa 14 reageerivat otsingukoera ning järgmisel aastal on lootus, et see arv suureneb vähemalt 2 koera võrra.

FCI päästekoerte maailmameistrivõistlused

Sel suvel toimusid FCI päästekoerte maailmameistrivõistlused Itaalias. Maailma parimate seas olid Eestit esindamas kaks kvalifikatsiooni saanud tiimi, RPR liikmed: Monika Rusing Minniga ning Margot Luukas Roosiga. Kusjuures Margotile ja Roosile oli see juba viies maailmameistrivõistlus! Kokku osales võistluse kolmel erineval alal (maa-ala otsing, jälg ja varinguotsing) kokku võistlejaid 17 erinevast riigist ning tulemuse sai ekstreemsetes kuumatingimustes osalenud 78 tiimist vaid 15. Kahjuks ei õnnestunud teiste seas ka Eesti tiimidel tulemust kirja saada, kuid saadud kogemusest ja meeleolukatest muljetest saad lähemalt lugeda Monika Rusingu võistluspäevikust ajakirjas Koer (lk37): https://kennelliit.ee/wp-content/uploads/2022/11/Koer-3_2022-web.pdf.

Rahvusvaheline IRO test

3.-4. septembril korraldas Eesti Otsingukoerte Klubi rahvusvahelise IRO testi, kus sai ennast kahe päeva jooksul proovile panna kolmel erineval otsingualal: jälg, maa-alaotsing ja varinguotsing. Kokku tehti kahe päevaga 28 starti ning positiivse tulemuse said võistlusel RPR koerajuhid ja koerad kirja lausa 10 korral. Maa-alaotsingu kõrgeimal B tasemel said tulemuse Mari ja Lissu, Monika ja Minni ning Piret ja Pudi. Keskmise ehk A-leveli taseme kinnitasid Erki ja Aadu ning Angela ja Pärtel, Sobivusklassis V-levelil tegid debüüdi Helen Kommussar ja Qupi, Ene Sikk ja Viki ning Kristina Paaksi ja Obi. Ka varinguotsingus said tulemuse Monika ja Minni A-levelil ning Piret ja Taara V-levelil.

Eesti saksa lambakoerte Eesti Meistrivõistlused maa-ala otsingus

Võistlushooajale panid otsingukoerad punkti 29.-30. oktoobril toimunud Eesti saksa lambakoerte Eesti Meistrivõistlused maa-ala otsingus. Meistritiitli tõi koju RPR liige Piret Koor Pudiga. Lisaks said tulemused ka A-levelis Erki ja Aadu ning B-levelis Margot ja Roosi, Piret ja Taara, Liis ja Virsik, Marelle Muru ja Miia ning Marelle Kurvits ja Leona.
Palju õnne kõikidele tulemuse saajatele ning suurt edu ja jätkuvat indu ka uueks aastaks!