Otsingukoerte uus hooaeg algab traditsiooniliselt aprilli lõpus Eesti Meistrivõistlustega maa-ala otsingus. Sel aastal algas see eriti hästi.

Kõik EMV-l osalenud koerad said soorituse kirja ning Eesti meistriks tuli RPR liige Margot Luukas ja Amy’s White Rose von den Hohenheimer Herdern (koduselt Roosi)! Saavutatuga saab lähemalt tutvuda aadressil www.otsingukoerad.ee.

Kuna otsingukoer ei otsi ainult metsast, siis on lume sulades tekkinud ka võimalus jätkata varingutrennidega. Kahjuks on treeningkohti varingute näol Eestis väga vähe. Aeg-ajalt on koeragruppidel aga koolituspäevad Väike-Maarjas Päästekooli harjutusväljakul, kus on võimalus oma klaustrofoobiataluvust piirile pannes roomata tunnelites, peituda kaevudes, pugedes paneelide vahele ja isegi auto pagasnikusse. Varingutrennid pakuvad koertele kogemust teatada inimese lõhnast ka kõige ebamugavamates kohtades ja treenida erinevatel pindadel käpakoordinatsiooni. See annab koerale lõpuks märkimisväärselt juurde nii julgust kui enesekindlust liigelda kõiksugu maastikel.

 

Otsingukoerad peavad olema inimestega sõbralikud ning oskama käituda kõiksugu olukordades. Emadepäval käisid Viimsi trennigrupi koerajuhid külas Raasiku vabatahtlikel päästjatel ja päästeringi lastel. Lisaks jutule, kuidas otsingukoer töötab, kus neid kasutatakse, toimus pealtvaatajate silmade lühendatud versioon otsingukoerte tavapärasest trennist. Julgemad lapsed said ka ise proovida, mis tunne on figurant olla ning hiljem toredalt koerte ja koerajuhtide seltsis aega veeta.

 

 

 

 

 

Viimaks on aga suur rõõm teatada koeragruppide poolt, et sel kevadel on RPR-iga liitumas lausa 5 uut koerajuhti koos oma neljajalgsete tiimiliikmetega: Madis Kipper ja Billa, Angela Tiivel ja Pärtel, Marii Pikkoja ja Viksik, Anu Väli ja Dharma, Kristina Paaksi ja Obi. Tere tulemast ja edukat karjääri Vabatahtlikus Reservpäästerühmas!

Päikeselist ja ohutut suve algust!