30. aprillil toimus Vabatahtliku Reservpäästerühma igakevadine otsingu baaskoolitus. Sel korral osutus koolitus eriti populaarseks ning esindatud olid nii RPRiga liitujad, vanad liikmed kui ka PPA ametnikud. 

Päev algas koolipingis Nõmme komando koolitusklassis, kus tehti selgeks otsingu ja orienteerumise ABC ning räägiti koerte kasutamisest otsingutel. Seejärel tutvuti RPR-i logistikavarustusega (sh staabi üldvarustuse, side ja GPS seadmetega) ning tutvustati lähemalt kaardi ja kompassiga liikumist maastikul. 

Praktiline osa viis koolitusel osalejad Tugamanni metsa, kus tutvustati koerte ja ahelikuga otsingu tööd. Selleks loodi väiksemad grupid, kes said tublide juhendajate käe all õppida nii koerajuhile orienteerujaks olemist kui ka ahelikus otsimist.

Pärast intensiivset õpet oli võimalik lõõgastuda seiklusliku orienteerumismänguga. Mäng seisnes kaardi abil orienteerudes metsast punktide üle otsimises ning nendes olevatele otsinguga seotud küsimustele vastamises.

Tagasiside otsingukoolitusel osalejatelt:

“Koolitajad on oma ala profid. Hea meel olla koolitatud pühendatud inimeste poolt.” – Koolitusel osaleja

“Koolitus oli hästi organiseeritud. Sai meelde tuletatud asimuuti ja kompassi kasutuse ABC. Koerad olid väga lahedad ja koolitajad väga tublid!” – Koolitusel osaleja

“Meie politseinikel oli hea meel osaleda RPR otsingukoolitusel, kus saime omandada uusi teadmisi ning meelde tuletada juba omandatut. Päev läks värskes õhus väga kiiresti ning emotsioone jagus kuhjaga. Loodame, et sellised ühiskoolitused mõlemapoolsel initsiatiivil on tuleviku vaates normaalsus, kus koostööpartnerid ühiselt samu asju harjutavad. Koostöös loome turvalisust!”- Alo Valdlo (Põhja prefektuur, Vanemkorrakaitseametnik)

Suur tänu kõigile korraldajatele, abilistele ja osalejatele! Otsinguvaldkond sai kindlasti väga mõnusa avapaugu algavaks hooajaks!

Maa-ala otsing on RPR-i üks põhitegevusi. Reageerime PPA väljakutsetele, kus on põhjendatud vajadus kasutada otsingukoeri ja inimahelikku kadunud inimese otsimisel. RPR-i operatiivgruppi kuulub sadakond liiget, kes on lisaks vabatahtliku päästja- ja esmaabikoolitustele läbinud ka vastava otsinguväljaõppe. Lisaks on rühmas 15 aktiivselt reageerivat elus inimese otsinguteks treenitud koera ja koerajuhti, keda on metsa- ja maastikuotsingutele kaasatud juba alates 2004. aastast.

❗️RPR ja otsingukoerte kaasamiseks tuleb võtta ühendust politseiga häirenumbril 112. Oleme valmis otsingutele reageerima 24/7.

Vaata videomeenutust SIIT.

RPR otsingu baaskoolitus

Image 1 of 49

Fotod: Mihkel Rikas