Aegna on ainuke meresaar, mis jääb Tallinna piiridesse ja kuulub Tallinna Kesklinna haldusalasse. Vaid mõne püsielanikuga saart külastab suviti tuhandeid inimesi, kuid saarel ei ole püsivalt kutselisi päästjaid, kiirabi ega politseid. Seetõttu on RPR alates 2003. aastast suvekuudel taganud saare elanikele ja külalistele ööpäevaringse juurdepääsu esmaabile, hoolitsenud saare tuleohutuse ja avaliku korra eest. Suuremate pääste- või esmaabisündmuste korral on RPR vabatahtlikud päästjad saarel esmareageerijad mandrilt abijõudude saabumiseni.

„Igasuvine Aegna valve on koostöös Tallinna linna ja Päästeametiga Vabatahtliku Reservpäästerühma üks peamistest ülesannetest. Aasta-aastalt külastab seda kaunist kaitsealust saart aina rohkem inimesi ja ka saare elanike arv kasvab, nii et vabatahtlike päästjate tugi Aegnal on aina olulisem,“ sõnas RPRi juhatuse liige Kristo Kannik. „Selle aasta suurim väljakutse saab tõenäoliselt olema tuleohutuse tagamine, kuna uue Aegna maastikukaitseala kaitsekorralduskava kinnitamisega seoses likvideeriti Keskkonnaameti korraldusel saare põhjaküljes asuvast rannast aastaid kasutusel olnud lõkkekohad ja piknikulauad. See tähendab, et edaspidi tohib Aegna saarel telkida ning lõket teha ainult Lemmikneeme lõunarannas asuvates selleks ette valmistatud ja tähistatud kohtades. Loodame kõigi Aegna külastajate mõistvale suhtumisele ning kutsume jälgima tuleohutust.“

Traditsiooniliselt avas valvehooaja juuni esimesel nädalavahetusel toimunud Aegna õppelaager. Mitmepäevasel õppusel harjutati läbi olukordi, mis ka reaalselt valves olles võivad ees oodata. Õppelaagri korraldusse olid kaasatud kutselised päästjad, parameedikud, politseinikud ja demineerijad, kes hindasid ülesannete sooritamist ja jagasid teadmisi.

RPR mehitab Aegna vabatahtlikku päästekomandot täisvalvega 1. juunist 31. augustini, mais ja septembris ollakse liinilaeva navigatsiooni hooajal valves vähendatud koosseisus.

Fotod: Urve Sinisaar

Aegna õppus

Image 12 of 12